Апостиль – це міжнародна стандартизована форма (спеціальний штамп), що підтверджує законність конкретного документа (справжність підпису та печатки з ідентифікацією людини, яка їх поставила). Якщо вам знадобилося поставити апостиль в Харкові, але перед цим ви бажаєте більш детально розібратися в темі, щоб зробити все правильно, читайте далі.

Навіщо потрібен і як виглядає апостиль?

Апостиль – це печатка, яка засвідчує справжність документа/довідки, підтверджує його отримання за всіма законами країни, в якій він був виданий. Апостилювання необхідне для того, щоб забезпечити юридичну силу і дійсність в тих країнах, які підписали Гаазьку конвенцію 1961 р. Проставити апостиль можна лише в тій державі, що видавала оригінал.

На вигляд апостиль – це штамп-прямокутник розміром 90×90 мм, що містить дані про країну видачі документа, підписанта і місце апостилювання. Крім того, в ньому вказується детальна інформація про організацію, яка зробила апостиль (дата, реєстраційний номер, печатка і підпис виконавця).

Легалізація сьогодні може знадобитися для багатьох документів. Зокрема, популярний апостиль диплома та інших документів про освіту, довідки про несудимість, різних свідоцтв, виданих РАЦСом (про народження, смерть, зміну ПІБ, шлюб і його розірвання). Часто, щоб поїхати за кордон з дитиною, замовляють апостиль свідоцтва про народження Харків. Попит є і на апостиль шлюбу, ціна якого, як і в інших випадках – в широкому діапазоні. Відповідно важливо правильно підібрати виконавця, щоб не переплатити на рівному місці.

Разом з тим, раніше не підлягали апостилюванню (а з серпня 2014 року підлягають) внутрішні та закордонні паспорти громадян України, трудові книжки, профспілкові й військові квитки, особисті, пенсійні та водійські посвідчення, а також характеристики та документи, які підтверджують зарахування до спільнот і віросповідань.

Хто може здійснювати апостилювання?

В Україні такі повноваження надані кільком держструктурам:

– Міністерство освіти і науки (апостилює документи, які видані в системі освіти, а саме дипломи, атестати, архівні витяги з університетських паперів тощо);

– Міністерство юстиції та його структурні підрозділи (нотаріальні документи, переклади, свідоцтва, видані РАЦСами, зокрема про народження, шлюб та ін.);

– Міністерство закордонних справ (документи органів МВС, фіскальної системи та ін., наприклад, довідки про відсутність судимості, з податкової служби, медичні або сертифікат Good Standing).

Де апостиль замовити в Харкові?

Якщо ви введете відповідний запит в рядку пошуку, наприклад, «апостиль замовити Харків», то в пошуковій видачі з’являться десятки тисяч результатів. Одні будуть більше підходити, інші – менше. На одних інформація буде надана більш зрозуміло, з іншими, щоб у всьому розібратися або хоча б трошки зрозуміти, доведеться добряче попрацювати. Все це говорить лише про одне: можна витратити чимало часу, але не обов’язково залишитися задоволеними результатом. Що ж робити?

Вихід є. Більше того, він простий і доступний. Замовляйте апостиль на documenty.com.ua! Ми гарантуємо кожному замовнику цілий перелік переваг:

– отримання апостилю в Харкові терміново – за 4 або 7 робочих днів;

– кваліфікований консультативний супровід, надання всієї необхідної інформації;

– доступні ціни на послуги (400-600 грн, залежно від термінів виконання);

– відсутність потреби витрачати масу часу, стояти в чергах і мати справу з некомпетентними співробітниками держустанов (подати заявку, а потім отримати результат можна дистанційно з мінімальними витратами сил і часу, а вже тим більше без нервів).

Тепер ви знаєте, що таке апостиль, навіщо він потрібен і як виглядає, а також ким може здійснюватися апостилювання і, власне, до кого найкраще звернутися.

Знадобилося поставити апостиль в Харкові на диплом, свідоцтво про шлюб, довідку про відсутність судимості або будь-який інший документ, його нотаріально завірену копію чи переклад? Ми – до ваших послуг! Відповіді на додаткові запитання – за контактними номерами. Телефонуйте, запитуйте, замовляйте!